Bilim Kanıtladı: Tuvalette Yanlış Oturuyoruz!

Yazar:   |  0 Comments

Birçok hastalığı engellemek için tuvalet seçiminizi değiştirmeniz yeterli… klozette oturmak yerine çömelmeniz birçok hastalığı önlüyor.

Alaturka tuvaletler sağlık açısından daha faydalı, Japonlar bunu tercih ediyor…

Çömelerek tuvalet yapmak sindirim sistemi için oldukça faydalı. Şehir yaşamında artık çok da tercih edilmeyen hatta demode kabul edilen alaturka tuvaletler evinizde bulunmuyorsa Alafranga tuvaletinizin önüne bacaklarınızı yükseltmenizi sağlayacak bir tabure koyarak da aynı faydayı sağlayabilirsiniz. Ayaklarınızı taburenin üzerine koyarak dizlerinizi koltuk altına yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Yapılan bilimsel çalışmalar da insan vücudunun oturarak değil çömelerek boşaltım yapmasına yönelik tasarlandığı ortaya çıkmıştır. Konfor ve rahatlık açısından (boşaltım için) çömelerek boşaltım gerçekleştirmek kişileri çok daha iyi ve rahat da hissettiriyor.

Çömelerek boşaltım yapmak, hızlı ve çok daha kolay gerçekleştiriliyor. Dışkıların ince bağırsağa girmesini ve kirlenmesini önlüyor. Prostat sağlığı getiriyor. Karın boşluğundaki baskının doğru yerde birikmesini sağlıyor ve böylece daha kolay bir boşaltım gerçekleştirilebiliyor. Apandisit, kolon kanseri, fıtık ve hemoroid gibi önemli sağlık problemlerini engelliyor.