Barrel (Tümsek)

Yazar:   |  0 Comments

Çeşitli şekilleri olan bu alet, omurgayı güçlendirmek ve düzeltmek için tasarlanmıştır. Tümsekler, omurganın esnekliğini arttırırken bir yandan da bu bölgeyi saran kasların daha uzun ve güçlü olmasına yardımcı olur. Düzgün ve sağlıklı bir omurga yine aynı şekilde düzgün, sağlıklı bir zihin ve vücudu beraberinde getirir. Böylelikle, etrafınızda olup bitenlere daha kolay odaklanarak çok daha rahat hareket eder ve nefes alırsınız. tüm iç organlarınız da buna bağlı olarak sağlıklı bir şekilde gelişir. Karın kaslarını kuvvetlendirmek için de kullanılabilen Tümsek, Kuvvet Merkezi’nin güçlenmesini sağlar. Belinizin yan kısımlarını çalıştırarak karın bölgenizi kuvvetlendirir ve bel bölgesindeki ağrılardan zamanla kurtulmanıza yardımcı olur.

Barrel(Tümsek) aleti, 3 farklı şekilde tasarlanmıştır.

Yüksek veya Basamaklı Tümsek
Meyilli Tümsek veya Omurga Düzeltici
Küçük Tümsek

Yüksek veya Basamaklı Tümsek
Yaklaşık olarak 1m yüksekliğinde ve 50cm genişliğindedir. Dört yatay basamak ve tahta desteklerden oluşan bu egzersiz aletinin üzerinde el ve ayak tutma yerleri de bulunmaktadır.
Bu aletin üzerinde yapabileceğiniz hareketler genellikle bacak esnetme, oturma-kalkma ve omurga uzatma üzerine yoğunlaşan egzersizlerdir. Aletin kendine has dizaynı size basit sırt hareketleri ve arka bacak kası esnetme çalışmalarında yardımcı olur. Bu aletle daha zorlayıcı hareketler yapmanız da mümkündür.

ladder-barrel-female-2-6001

Meyilli Tümsek veya Omurga Düzeltici
Adından da anlaşılacağı üzere, omurga bölgesindeki dengesizliklere veya zayıflıklara iyi gelmektedir. Hareketleri sırtınızı yay yapacak şekilde aletin üzerine uzatarak yaparsınız. Bu alet, vücudunuzda duruş bozukluğu oluşturan çeşitli kasları esnetir, gergin kasları rahatlatır. Söz konusu bölgelere masaj yaparak ve bu bölgeleri destekleyerek omurga ve Kuvvet Merkezi kaslarını güçlendirir.

a

Küçük Tümsek
En basit ve en kolay taşınabilen tümsek çeşididir. Küçük olmasına rağmen bu aletle birçok hedefinize rahatlıkla ulaşabileceğinizden emin olabilirsiniz. Küçük Tümsek, hem Kuvvet Merkezi’ni hem de bel kemiğinizi güçlendirerek omurga sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Özellikle ev içi kullanıma çok uygundur.

acs