4 Egzersiz ile Göbek Eritme

Yazar:   |  0 Comments

Özellikle kış aylarında hareketsizlik sonucu yediklerimizi eritme konusunda problem yaşarız. Ve bu daha çok göbek bölgesinde bir kilo problemi yaratır. Günlük işler arasında özellikle spor yapmaya zaman bulamıyorum diyenler için pratik ve dümdüz bir karın bölgesine sahip olabileceğiniz kolay egzersizler ile göbek probleminize çözüm getirebileceksiniz. Üstelik, bu egzersizler oldukça keyif verici!

Karın kaslarınızın çalıştığını son derece hissedeceğiniz bu 5 egzersiz ile siz de sımsıkı karın kaslarına sahip olun ve göbeğinizden kurtulun.

#1 Criss Cross Egzersizi

Vücudunuzun her yerini aynı anda çalıştıran bu egzersiz özellikle alt karın kaslarınız için oldukça etkilidir. gö “bek ve çevrenizi son derece etkili bir şekilde çalıştırarak göbek yağlarından kurtulmanızı sağlayacaktır.

cris-cross-egzersizi1

Şimdi, Criss Cross Egzersizinin Nasıl yapıldığını öğrenin. “Criss Cross

#2 Yana Rotasyonlu Plank Egzersizi

Karın, bel ve kol bölgenizi aynı anda çalıştırabilen bu egzersiz karın kaslarınız için vzgeçilmezdir. Egzersizin nasıl yapıldığını şimdi öğrenin. ”

Yana Rotasyonlu Plank Egzersizi

yana-rotasyonlu-plank-egzersizi-11

#3 Üst KArın / Alt Karın Egzersizleri

Fit bir vücuda sahip olmak istiyorsunuz ancak; tek eksiğiniz sımsıkı bir karın. Yukarıdaki egzersizler ile birlikte alt ve üst karın üzerine sizin için derlediğimiz bu egzersizlerin faydasını çok kısa zamanda elde edeceksiniz. Şimdi, alt ve üst karın egzersizlerini öğrenelim. “Alt Karın / Üst Karın Egzersizleri

alt-karin-ust-karin-hareketleri

#4 Açık Şınav Pozisyonu Egzersizi

Karın bölgenizle birlikte özellikle bayanlar için önemli olan göğüs bölgesi gevşemelerine önlem olabilecek bir egzersizdir. KArın kasları ile birlikte göğüs ve kol bölgelerinize de etkilidir. Elbette bu egzersizler siz o sırada farketmeseniz bile vücusunuzun her yerindeki kaslarına bir şekilde etkide bulunurlar. Şimdi bu egzersizin detaylarına bakalım. “Açık Şınav Pozisyonu Egzersizi

gobek-eritme-hareketleri-plank

Açık şınav egzersizi ile birlikte aynı pozisyonda iken yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz egzersiz ile sportif aktivitenizi sonlandırabilirsiniz. Yapmanız gereken ise; sırasıyla bacaklarınızı karnınıza doğru çekip tekrar geriye uzatmak. Bu arada nefes alışverişlerinize de dikkat etmeyi unutmamalısınız.