30 Günlük Kalça Egzersizi Takvimi

Yazar:   |  1 Comment

Mükemmel kalçalar elde edebilmek için bir takım egzersizlerden faydalanıyoruz. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi olarak adlandırabileceğimiz Squat Egzersizi, yoğun bir çalışma sonrasında daha sıkı kalçalara ve arka bacaklardaki sarkan görüntüyü toparlamak, sıkılaştırmak adına iyi bir sonuca ulaşmamızı sağlayacak.. Dik ve dolgun kalçalara sahip olmayı kim istemez.. Ozaman egzersiz zamanı! Bugün başla ve sende farkı farket..

Fakat ufak bir uyarı : Bu egzersizi yapmadan önce şunu unutmayın.. Eğer diz sakatlığı geçirdiyseniz veya bu egzersizi yaparken etkilenecek bel, kalça ve bacak bölgenizde herhangi bir rahatsızlık geçirdiyseniz bu 30 günlük program size ağır gelebilir ve daha hafif egzersizler tercih etmek durumunda olabilirsiniz. Bu sebeple rahatsızlığı olan kişilerin egzersize başlamadan önce doktoruna danışmasında ve doktorunun görüşlerini almasında fayda vardır..

Zorlandığınız bir durumda egzersizi bırakın ve kendinizi fazla zorlamayın.. Bunun yerine takvimde kaç sayı yaptığınızı yazarak her gün kendinizi ölçebilirsiniz. Egzersiz takvimine göz attığınızda sayıların sizin için fazla olduğu düşüncesine kapılıyor veya kondisyon yetersizliğiniz olduğunu düşünüyorsanız günlük hedef sayınızı yarıya indirin ve zorlanmaya başladığınızı düşündüğünüz yerde bırakın. Önemli olan zorlanmak değil, spor yapmak, amaca ulaşmak ve aynı zamanda keyif alabilmektir..Hedefe ulaşamama üzüntüsü yaşamayın. Zaten her gün uygulayacağınız ve zaman zaman dinleneceğiniz bu egzersizle kalçalarınızdaki değişimi farkedeceksiniz. Egzersize başlamadan önce ısınmayı unutmayın. Kaslarınızı ve bedeninizi fiziken ve ruhen egzersize hazırlamalısınız.

Aşağıda size sunmuş olduğumuz egzersiz takvimini bilgisayarınıza indirebilir, çıktısını alarak duvarınıza asabilirsiniz.. 

Takvimi görmek için buraya tıklayabilir veya kaydetmek için buraya sağ tıklayıp seçeneklerden kaydeti seçebilirsiniz.